GRM3195C1H473JA05J is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Murata Electronics
In Stock: 3.643
Datasheet
0.047 µF ±5% 50V Ceramic Capacitor C0G, NP0 1206 (3216 Metric)
GRM3195C1H473JA05J
DigiKey Part Number
490-GRM3195C1H473JA05JTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
GRM3195C1H473JA05J
Description
CAP CER 47000PF 50V C0G 1206
Manufacturer Standard Lead Time
19 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Datasheet
EDA/CAD Models
GRM3195C1H473JA05J Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Part Status
Active
Size / Dimension
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Tolerance
±5%
Thickness (Max)
0.037" (0.95mm)