GRM3195C1H153JA01J
DigiKey Part Number
490-GRM3195C1H153JA01JTR-ND - Tape & Reel (TR)
490-GRM3195C1H153JA01JCT-ND - Cut Tape (CT)
490-GRM3195C1H153JA01JDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
GRM3195C1H153JA01J
Description
CAP CER 0.015UF 50V C0G/NP0 1206
Manufacturer Standard Lead Time
17 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
0.015 µF ±5% 50V Ceramic Capacitor C0G, NP0 1206 (3216 Metric)
EDA/CAD Models
GRM3195C1H153JA01J Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Mounting Type
Part Status
Active
Size / Dimension
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Tolerance
±5%
Thickness (Max)
0.037" (0.95mm)