GRM3195C1H102JA01J is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Upgrade
Murata Electronics
In Stock: 15.287
Datasheet
Direct
KYOCERA AVX
In Stock: 0
Datasheet
Direct
KEMET
YAGEO
KYOCERA AVX
Upgrade
KEMET
1000 pF ±5% 50V Ceramic Capacitor C0G, NP0 1206 (3216 Metric)
GRM3195C1H102JA01J
DigiKey Part Number
490-11604-2-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
GRM3195C1H102JA01J
Description
CAP CER 1000PF 50V C0G/NP0 1206
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
GRM3195C1H102JA01J Models
Category
Temperature Coefficient
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Series
Applications
Packaging
Tape & Reel (TR)
Mounting Type
Part Status
Not For New Designs
Package / Case
1206 (3216 Metric)
Capacitance
Size / Dimension
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Tolerance
±5%
Thickness (Max)
0.037" (0.95mm)