GRM21BR72A683JAC4L is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Direct
Knowles Syfer
In Stock: 0
Datasheet
0.068 µF ±5% 100V Ceramic Capacitor X7R 0805 (2012 Metric)
GRM21BR72A683JAC4L
DigiKey Part Number
490-GRM21BR72A683JAC4LTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
GRM21BR72A683JAC4L
Description
CAP CER MLCC
Customer Reference
Detailed Description
Datasheet
EDA/CAD Models
GRM21BR72A683JAC4L Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Tolerance
±5%
Thickness (Max)
0.053" (1.35mm)