GRM21BR71E155MA88L is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Direct
TDK
In Stock: 3.278
Datasheet
1.5 µF ±20% 25V Ceramic Capacitor X7R 0805 (2012 Metric)
GRM21BR71E155MA88L
DigiKey Part Number
490-GRM21BR71E155MA88LTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
GRM21BR71E155MA88L
Description
CAP CER MLCC
Customer Reference
Detailed Description
Datasheet
EDA/CAD Models
GRM21BR71E155MA88L Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Tolerance
±20%
Thickness (Max)
0.053" (1.35mm)