GRM21BR61H224KA01L is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Similar
Murata Electronics
In Stock: 327.122
Datasheet
0.22 µF ±10% 50V Ceramic Capacitor X5R 0805 (2012 Metric)
GRM21BR61H224KA01L
DigiKey Part Number
490-GRM21BR61H224KA01LTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
GRM21BR61H224KA01L
Description
CAP CER MLCC
Customer Reference
Detailed Description
Datasheet
EDA/CAD Models
GRM21BR61H224KA01L Models
Category
Temperature Coefficient
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 85°C
Series
Applications
Packaging
Tape & Reel (TR)
Mounting Type
Part Status
Not For New Designs
Package / Case
0805 (2012 Metric)
Capacitance
Size / Dimension
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Tolerance
±10%
Thickness (Max)
0.055" (1.40mm)