GRM21BC71E106KE01L
DigiKey Part Number
490-GRM21BC71E106KE01LTR-ND - Tape & Reel (TR)
490-GRM21BC71E106KE01LCT-ND - Cut Tape (CT)
490-GRM21BC71E106KE01LDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
GRM21BC71E106KE01L
Description
CAP CER 10UF 25V X7S 0805
Manufacturer Standard Lead Time
17 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
10 µF ±10% 25V Ceramic Capacitor X7S 0805 (2012 Metric)
EDA/CAD Models
GRM21BC71E106KE01L Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Mounting Type
Part Status
Active
Size / Dimension
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Tolerance
±10%
Thickness (Max)
0.057" (1.45mm)