GRM21B5C2J681JWA3K is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Murata Electronics
In Stock: 2.550
Datasheet
Parametric Equivalent
Murata Electronics
In Stock: 0
Datasheet
Cal-Chip Electronics, Inc.
680 pF ±5% 630V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0805 (2012 Metric)
GRM21B5C2J681JWA3K
DigiKey Part Number
490-GRM21B5C2J681JWA3KTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
GRM21B5C2J681JWA3K
Description
CAP CER MLCC
Manufacturer Standard Lead Time
23 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
GRM21B5C2J681JWA3K Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Part Status
Active
Size / Dimension
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Tolerance
±5%
Thickness (Max)
0.057" (1.45mm)