GRM21A5C2J270JWA1D is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Murata Electronics
In Stock: 0
Datasheet
Parametric Equivalent
Murata Electronics
In Stock: 0
Datasheet
27 pF ±5% 630V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0805 (2012 Metric)
GRM21A5C2J270JWA1D
DigiKey Part Number
490-GRM21A5C2J270JWA1DTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
GRM21A5C2J270JWA1D
Description
CAP CER MLCC
Manufacturer Standard Lead Time
23 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
GRM21A5C2J270JWA1D Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Part Status
Active
Size / Dimension
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Tolerance
±5%
Thickness (Max)
0.039" (1.00mm)