GRM21A5C2E152JWA1D
DigiKey Part Number
490-GRM21A5C2E152JWA1DTR-ND - Tape & Reel (TR)
490-GRM21A5C2E152JWA1DCT-ND - Cut Tape (CT)
490-GRM21A5C2E152JWA1DDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
GRM21A5C2E152JWA1D
Description
CAP CER 1500PF 250V C0G/NP0 0805
Manufacturer Standard Lead Time
23 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
1500 pF ±5% 250V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0805 (2012 Metric)
EDA/CAD Models
GRM21A5C2E152JWA1D Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Mounting Type
Part Status
Active
Size / Dimension
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Tolerance
±5%
Thickness (Max)
0.039" (1.00mm)