GRM219R61E475KA73D
DigiKey Part Number
490-12753-2-ND - Tape & Reel (TR)
490-12753-1-ND - Cut Tape (CT)
490-12753-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
GRM219R61E475KA73D
Description
CAP CER 4.7UF 25V X5R 0805
Manufacturer Standard Lead Time
17 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
4.7 µF ±10% 25V Ceramic Capacitor X5R 0805 (2012 Metric)
EDA/CAD Models
GRM219R61E475KA73D Models
Operating Temperature
-55°C ~ 85°C
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Mounting Type
Part Status
Active
Size / Dimension
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Tolerance
±10%
Thickness (Max)
0.037" (0.95mm)