GRM2197U1H273JA01J is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Direct
KEMET
In Stock: 0
Datasheet
0.027 µF ±5% 50V Ceramic Capacitor U2J 0805 (2012 Metric)
GRM2197U1H273JA01J
DigiKey Part Number
GRM2197U1H273JA01J-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
GRM2197U1H273JA01J
Description
CAP CER 0.027UF 50V U2J 0805
Customer Reference
Detailed Description
Datasheet
EDA/CAD Models
GRM2197U1H273JA01J Models
Category
Temperature Coefficient
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Series
Applications
Packaging
Tape & Reel (TR)
Mounting Type
Part Status
Not For New Designs
Package / Case
0805 (2012 Metric)
Capacitance
Size / Dimension
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Tolerance
±5%
Thickness (Max)
0.037" (0.95mm)