GRM2196S2A6R2DD01D is Obsolete and no longer manufactured.
Available Substitutes:
Similar
KYOCERA AVX
In Stock: 0
Datasheet
6.2 pF ±0.5pF 100V Ceramic Capacitor S2H 0805 (2012 Metric)
GRM2196S2A6R2DD01D
DigiKey Part Number
GRM2196S2A6R2DD01D-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
GRM2196S2A6R2DD01D
Description
CAP CER 6.2PF 100V S2H 0805
Customer Reference
Detailed Description
Datasheet
EDA/CAD Models
GRM2196S2A6R2DD01D Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Part Status
Obsolete
Size / Dimension
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Tolerance
±0.5pF
Thickness (Max)
0.037" (0.95mm)