GRM2195C1H102JA01J is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Upgrade
Murata Electronics
In Stock: 4.825
Datasheet
Direct
KYOCERA AVX
In Stock: 0
Datasheet
Direct
Walsin Technology Corporation
YAGEO
Stackpole Electronics Inc
KYOCERA AVX
Vishay Vitramon
Upgrade
KEMET
KEMET
TDK
TDK
YAGEO
1000 pF ±5% 50V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0805 (2012 Metric)
GRM2195C1H102JA01J
DigiKey Part Number
GRM2195C1H102JA01J-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
GRM2195C1H102JA01J
Description
CAP CER 1000PF 50V C0G/NP0 0805
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
GRM2195C1H102JA01J Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Part Status
Not For New Designs
Size / Dimension
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Tolerance
±5%
Thickness (Max)
0.037" (0.95mm)