GRM2165C1H5R0CD01J is Obsolete and no longer manufactured.
Available Substitutes:
Similar
KYOCERA AVX
In Stock: 21.941
Datasheet
5 pF ±0.25pF 50V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0805 (2012 Metric)
GRM2165C1H5R0CD01J
DigiKey Part Number
GRM2165C1H5R0CD01J-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
GRM2165C1H5R0CD01J
Description
CAP CER 5PF 50V C0G/NP0 0805
Customer Reference
Detailed Description
Datasheet
EDA/CAD Models
GRM2165C1H5R0CD01J Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Part Status
Obsolete
Size / Dimension
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Tolerance
±0.25pF
Thickness (Max)
0.028" (0.70mm)