GRM2165C1H392JA01D
DigiKey Part Number
490-3045-2-ND - Tape & Reel (TR)
490-3045-1-ND - Cut Tape (CT)
490-3045-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
GRM2165C1H392JA01D
Description
CAP CER 3900PF 50V C0G/NP0 0805
Manufacturer Standard Lead Time
17 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
3900 pF ±5% 50V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0805 (2012 Metric)
EDA/CAD Models
GRM2165C1H392JA01D Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Mounting Type
Part Status
Active
Size / Dimension
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Tolerance
±5%
Thickness (Max)
0.028" (0.70mm)