GRM2165C1H391JA01J is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Upgrade
Murata Electronics
In Stock: 53.044
Datasheet
Direct
KEMET
In Stock: 101.689
Datasheet
Direct
YAGEO
Samsung Electro-Mechanics
Upgrade
KEMET
In Stock: 336
Similar
KYOCERA AVX
Similar
Vishay Vitramon
In Stock: 780
390 pF ±5% 50V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0805 (2012 Metric)
GRM2165C1H391JA01J
DigiKey Part Number
GRM2165C1H391JA01J-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
GRM2165C1H391JA01J
Description
CAP CER 390PF 50V C0G/NP0 0805
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
GRM2165C1H391JA01J Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Part Status
Not For New Designs
Size / Dimension
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Tolerance
±5%
Thickness (Max)
0.028" (0.70mm)