GRM2165C1H333GA01D
DigiKey Part Number
490-GRM2165C1H333GA01DTR-ND - Tape & Reel (TR)
490-GRM2165C1H333GA01DCT-ND - Cut Tape (CT)
490-GRM2165C1H333GA01DDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
GRM2165C1H333GA01D
Description
CAP CER 33000PF 50V C0G 0805
Manufacturer Standard Lead Time
17 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
0.033 µF ±2% 50V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0805 (2012 Metric)
EDA/CAD Models
GRM2165C1H333GA01D Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Mounting Type
Part Status
Active
Size / Dimension
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Tolerance
±2%
Thickness (Max)
0.026" (0.65mm)