GRM188D72A105KE01W
DigiKey Part Number
490-GRM188D72A105KE01WTR-ND - Tape & Reel (TR)
490-GRM188D72A105KE01WCT-ND - Cut Tape (CT)
490-GRM188D72A105KE01WDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
GRM188D72A105KE01W
Description
CAP CER 1UF 100V X7T 0603
Manufacturer Standard Lead Time
19 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
1 µF ±10% 100V Ceramic Capacitor X7T 0603 (1608 Metric)
EDA/CAD Models
GRM188D72A105KE01W Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Mounting Type
Part Status
Active
Size / Dimension
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Tolerance
±10%
Thickness (Max)
0.039" (1.00mm)