GRM188C81E475KE11D is out of stock and can be placed on backorder.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Murata Electronics
In Stock: 0
Datasheet
Parametric Equivalent
Murata Electronics
In Stock: 1.786
Datasheet
Samsung Electro-Mechanics
Cal-Chip Electronics, Inc.
4.7 µF ±10% 25V Ceramic Capacitor X6S 0603 (1608 Metric)