GRM188C81C105KAADJ is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Similar
Murata Electronics
In Stock: 0
Datasheet
1 µF ±10% 16V Ceramic Capacitor X6S 0603 (1608 Metric)
GRM188C81C105KAADJ
DigiKey Part Number
490-GRM188C81C105KAADJTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
GRM188C81C105KAADJ
Description
CAP CER 1UF 16V X6S 0603
Customer Reference
Detailed Description
Datasheet
EDA/CAD Models
GRM188C81C105KAADJ Models
Operating Temperature
-55°C ~ 105°C
Part Status
Not For New Designs
Size / Dimension
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Tolerance
±10%
Thickness (Max)
0.035" (0.90mm)