GRM188C61E226ME01J is out of stock and backorders are currently unavailable.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Murata Electronics
In Stock: 0
Datasheet
22 µF ±20% 25V Ceramic Capacitor X5S 0603 (1608 Metric)
GRM188C61E226ME01J
DigiKey Part Number
490-GRM188C61E226ME01JTR-ND - Tape & Reel (TR)
490-GRM188C61E226ME01JCT-ND - Cut Tape (CT)
490-GRM188C61E226ME01JDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
GRM188C61E226ME01J
Description
CAP CER 22UF 25V X5S 0603
Customer Reference
Detailed Description
Datasheet
EDA/CAD Models
GRM188C61E226ME01J Models
Operating Temperature
-55°C ~ 85°C
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Mounting Type
Part Status
Discontinued at DigiKey
Size / Dimension
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Tolerance
±20%
Thickness (Max)
0.039" (1.00mm)