GRM188C61E226ME01D is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Murata Electronics
In Stock: 0
Datasheet
Parametric Equivalent
Murata Electronics
In Stock: 0
Datasheet
22 µF ±20% 25V Ceramic Capacitor X5S 0603 (1608 Metric)
GRM188C61E226ME01D
DigiKey Part Number
490-GRM188C61E226ME01DTR-ND - Tape & Reel (TR)
490-GRM188C61E226ME01DCT-ND - Cut Tape (CT)
490-GRM188C61E226ME01DDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
GRM188C61E226ME01D
Description
CAP CER 22UF 25V X5S 0603
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
GRM188C61E226ME01D Models
Operating Temperature
-55°C ~ 85°C
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Mounting Type
Part Status
Active
Size / Dimension
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Tolerance
±20%
Thickness (Max)
0.039" (1.00mm)