GRM1886T1H1R3CD01D is Obsolete and no longer manufactured.
Available Substitutes:
Similar
KYOCERA AVX
In Stock: 0
Datasheet
Similar
KEMET
In Stock: 7.990
Datasheet
1.3 pF ±0.25pF 50V Ceramic Capacitor T2H 0603 (1608 Metric)
GRM1886T1H1R3CD01D
DigiKey Part Number
GRM1886T1H1R3CD01D-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
GRM1886T1H1R3CD01D
Description
CAP CER 1.3PF 50V T2H 0603
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
GRM1886T1H1R3CD01D Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Part Status
Obsolete
Size / Dimension
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Tolerance
±0.25pF
Thickness (Max)
0.035" (0.90mm)