GRM1885C2E150JW07J is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Murata Electronics
In Stock: 7.932
Datasheet
Parametric Equivalent
Walsin Technology Corporation
In Stock: 0
Datasheet
YAGEO
KEMET
YAGEO
15 pF ±5% 250V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0603 (1608 Metric)
GRM1885C2E150JW07J
DigiKey Part Number
490-GRM1885C2E150JW07JTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
GRM1885C2E150JW07J
Description
CAP CER 15PF 250V C0G/NP0 0603
Manufacturer Standard Lead Time
23 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
GRM1885C2E150JW07J Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Part Status
Active
Size / Dimension
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Tolerance
±5%
Thickness (Max)
0.035" (0.90mm)