GRM1885C2A910GA01D
DigiKey Part Number
490-GRM1885C2A910GA01DTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
GRM1885C2A910GA01D
Description
CAP CER 91PF 100V C0G 0603
Manufacturer Standard Lead Time
17 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
91 pF ±2% 100V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0603 (1608 Metric)
EDA/CAD Models
GRM1885C2A910GA01D Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Part Status
Active
Size / Dimension
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Tolerance
±2%
Thickness (Max)
0.035" (0.90mm)