GRM1885C1H7R8WA01D
DigiKey Part Number
490-GRM1885C1H7R8WA01DTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
GRM1885C1H7R8WA01D
Description
CAP CER 7.8PF 50V C0G 0603
Manufacturer Standard Lead Time
17 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
7.8 pF ±0.05pF 50V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0603 (1608 Metric)
EDA/CAD Models
GRM1885C1H7R8WA01D Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Part Status
Active
Size / Dimension
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Tolerance
±0.05pF
Thickness (Max)
0.035" (0.90mm)