GRM1885C1H3R9WA01D
DigiKey Part Number
490-GRM1885C1H3R9WA01DTR-ND - Tape & Reel (TR)
490-GRM1885C1H3R9WA01DCT-ND - Cut Tape (CT)
490-GRM1885C1H3R9WA01DDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
GRM1885C1H3R9WA01D
Description
CAP CER 3.9PF 50V C0G 0603
Manufacturer Standard Lead Time
17 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
3.9 pF ±0.05pF 50V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0603 (1608 Metric)
EDA/CAD Models
GRM1885C1H3R9WA01D Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Mounting Type
Part Status
Active
Size / Dimension
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Tolerance
±0.05pF
Thickness (Max)
0.035" (0.90mm)