GRM1885C1H1R1CA01D is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
KEMET
In Stock: 0
Datasheet
Parametric Equivalent
KEMET
In Stock: 0
Datasheet
1.1 pF ±0.25pF 50V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0603 (1608 Metric)
GRM1885C1H1R1CA01D
DigiKey Part Number
GRM1885C1H1R1CA01D-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
GRM1885C1H1R1CA01D
Description
CAP CER 1.1PF 50V C0G/NP0 0603
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
GRM1885C1H1R1CA01D Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Part Status
Not For New Designs
Size / Dimension
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Tolerance
±0.25pF
Thickness (Max)
0.035" (0.90mm)