GRM1885C1H1R0WA01J is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Murata Electronics
In Stock: 36.236
Datasheet
Parametric Equivalent
YAGEO
In Stock: 2.593
Datasheet
KEMET
YAGEO
Walsin Technology Corporation
1 pF ±0.05pF 50V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0603 (1608 Metric)
GRM1885C1H1R0WA01J
DigiKey Part Number
490-GRM1885C1H1R0WA01JTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
GRM1885C1H1R0WA01J
Description
CAP CER 1PF 50V C0G 0603
Manufacturer Standard Lead Time
19 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
GRM1885C1H1R0WA01J Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Part Status
Active
Size / Dimension
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Tolerance
±0.05pF
Thickness (Max)
0.035" (0.90mm)