GRM1885C1E562JA01D is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Direct
Murata Electronics
In Stock: 33.786
Datasheet
5600 pF ±5% 25V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0603 (1608 Metric)
GRM1885C1E562JA01D
DigiKey Part Number
490-GRM1885C1E562JA01DTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
GRM1885C1E562JA01D
Description
CAP CER 5600PF 25V C0G/NP0 0603
Customer Reference
Detailed Description
Datasheet
EDA/CAD Models
GRM1885C1E562JA01D Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Part Status
Not For New Designs
Size / Dimension
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Tolerance
±5%
Thickness (Max)
0.035" (0.90mm)