GRM185D71A105KE36D is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Similar
Samsung Electro-Mechanics
In Stock: 2.673.940
Datasheet
1 µF ±10% 10V Ceramic Capacitor X7T 0603 (1608 Metric)
GRM185D71A105KE36D
DigiKey Part Number
GRM185D71A105KE36D-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
GRM185D71A105KE36D
Description
CAP CER 1UF 10V X7T 0603
Customer Reference
Detailed Description
Datasheet
EDA/CAD Models
GRM185D71A105KE36D Models
Category
Temperature Coefficient
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Series
Applications
Packaging
Tape & Reel (TR)
Mounting Type
Part Status
Not For New Designs
Package / Case
0603 (1608 Metric)
Capacitance
Size / Dimension
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Tolerance
±10%
Thickness (Max)
0.020" (0.50mm)