GRM155R71H223MA12J is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Murata Electronics
In Stock: 16.293
Datasheet
Parametric Equivalent
Murata Electronics
In Stock: 0
Datasheet
KEMET
KEMET
TDK
TDK
Taiyo Yuden
Taiyo Yuden
0.022 µF ±20% 50V Ceramic Capacitor X7R 0402 (1005 Metric)
GRM155R71H223MA12J
DigiKey Part Number
490-GRM155R71H223MA12JTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
GRM155R71H223MA12J
Description
CAP CER MLCC
Manufacturer Standard Lead Time
19 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
GRM155R71H223MA12J Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Part Status
Active
Size / Dimension
0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Tolerance
±20%
Thickness (Max)
0.022" (0.55mm)