GRM155C70J105KE11J
DigiKey Part Number
490-GRM155C70J105KE11JTR-ND - Tape & Reel (TR)
490-GRM155C70J105KE11JCT-ND - Cut Tape (CT)
490-GRM155C70J105KE11JDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
GRM155C70J105KE11J
Description
CAP CER MLCC
Manufacturer Standard Lead Time
19 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
1 µF ±10% 6.3V Ceramic Capacitor X7S 0402 (1005 Metric)
EDA/CAD Models
GRM155C70J105KE11J Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Mounting Type
Part Status
Active
Size / Dimension
0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Tolerance
±10%
Thickness (Max)
0.024" (0.60mm)