GRM1557U1A392JA01D
DigiKey Part Number
490-10691-2-ND - Tape & Reel (TR)
490-10691-1-ND - Cut Tape (CT)
490-10691-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
GRM1557U1A392JA01D
Description
CAP CER 3900PF 10V U2J 0402
Manufacturer Standard Lead Time
17 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
3900 pF ±5% 10V Ceramic Capacitor U2J 0402 (1005 Metric)
EDA/CAD Models
GRM1557U1A392JA01D Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Mounting Type
Part Status
Active
Size / Dimension
0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Tolerance
±5%
Thickness (Max)
0.022" (0.55mm)