GRM1555C2A9R3BA01J
DigiKey Part Number
490-GRM1555C2A9R3BA01JTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
GRM1555C2A9R3BA01J
Description
CAP CER 9.3PF 100V C0G 0402
Manufacturer Standard Lead Time
19 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
9.3 pF ±0.1pF 100V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0402 (1005 Metric)
EDA/CAD Models
GRM1555C2A9R3BA01J Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Part Status
Active
Size / Dimension
0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Tolerance
±0.1pF
Thickness (Max)
0.022" (0.55mm)