GRM1555C2A390GA01J is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Murata Electronics
In Stock: 0
Datasheet
Parametric Equivalent
Murata Electronics
In Stock: 0
Datasheet
Walsin Technology Corporation
KEMET
39 pF ±2% 100V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0402 (1005 Metric)
GRM1555C2A390GA01J
DigiKey Part Number
490-GRM1555C2A390GA01JTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
GRM1555C2A390GA01J
Description
CAP CER 39PF 100V C0G/NP0 0402
Manufacturer Standard Lead Time
19 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
GRM1555C2A390GA01J Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Part Status
Active
Size / Dimension
0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Tolerance
±2%
Thickness (Max)
0.022" (0.55mm)