GRM1555C1E680JA01D is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Similar
Murata Electronics
In Stock: 94.118
Datasheet
68 pF ±5% 25V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0402 (1005 Metric)
GRM1555C1E680JA01D
DigiKey Part Number
490-GRM1555C1E680JA01DTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
GRM1555C1E680JA01D
Description
CAP CER MLCC
Customer Reference
Detailed Description
Datasheet
EDA/CAD Models
GRM1555C1E680JA01D Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Part Status
Not For New Designs
Size / Dimension
0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Tolerance
±5%
Thickness (Max)
0.022" (0.55mm)