GRM1555C1E4R7BA01D
DigiKey Part Number
490-8178-2-ND - Tape & Reel (TR)
490-8178-1-ND - Cut Tape (CT)
490-8178-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
GRM1555C1E4R7BA01D
Description
CAP CER 4.7PF 25V C0G/NP0 0402
Customer Reference
Detailed Description
4.7 pF ±0.1pF 25V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0402 (1005 Metric)
EDA/CAD Models
GRM1555C1E4R7BA01D Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Mounting Type
Part Status
Not For New Designs
Size / Dimension
0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Tolerance
±0.1pF
Thickness (Max)
0.022" (0.55mm)