GRM033R71E821JA01D
DigiKey Part Number
490-GRM033R71E821JA01DTR-ND - Tape & Reel (TR)
490-GRM033R71E821JA01DCT-ND - Cut Tape (CT)
490-GRM033R71E821JA01DDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
GRM033R71E821JA01D
Description
CAP CER 820PF 25V X7R 0201
Manufacturer Standard Lead Time
17 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
820 pF ±5% 25V Ceramic Capacitor X7R 0201 (0603 Metric)
EDA/CAD Models
GRM033R71E821JA01D Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension
0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Tolerance
±5%
Thickness (Max)
0.013" (0.33mm)