GRM033R71A103MA01J
DigiKey Part Number
GRM033R71A103MA01J-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
GRM033R71A103MA01J
Description
CAP CER 10000PF 10V X7R 0201
Manufacturer Standard Lead Time
19 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
10000 pF ±20% 10V Ceramic Capacitor X7R 0201 (0603 Metric)
EDA/CAD Models
GRM033R71A103MA01J Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension
0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Tolerance
±20%
Thickness (Max)
0.013" (0.33mm)