GRM033R6YA104KE14J
DigiKey Part Number
490-GRM033R6YA104KE14JTR-ND - Tape & Reel (TR)
490-GRM033R6YA104KE14JCT-ND - Cut Tape (CT)
490-GRM033R6YA104KE14JDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
GRM033R6YA104KE14J
Description
CAP CER 0.1UF 35V X5R 0201
Manufacturer Standard Lead Time
17 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
0.1 µF ±10% 35V Ceramic Capacitor X5R 0201 (0603 Metric)
EDA/CAD Models
GRM033R6YA104KE14J Models
Operating Temperature
-55°C ~ 85°C
Size / Dimension
0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Tolerance
±10%
Thickness (Max)
0.013" (0.33mm)