GRM033R61H471KA12J is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Murata Electronics
In Stock: 43.338
Datasheet
Parametric Equivalent
Walsin Technology Corporation
In Stock: 0
Datasheet
Taiyo Yuden
Taiyo Yuden
Vishay Vitramon
470 pF ±10% 50V Ceramic Capacitor X5R 0201 (0603 Metric)
GRM033R61H471KA12J
DigiKey Part Number
490-GRM033R61H471KA12JTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
GRM033R61H471KA12J
Description
CAP CER 470PF 50V X5R 0201
Manufacturer Standard Lead Time
19 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
GRM033R61H471KA12J Models
Operating Temperature
-55°C ~ 85°C
Size / Dimension
0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Tolerance
±10%
Thickness (Max)
0.013" (0.33mm)