GRM033R61H102KA12D is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Walsin Technology Corporation
In Stock: 34.627
Datasheet
Parametric Equivalent
YAGEO
In Stock: 0
Datasheet
Cal-Chip Electronics, Inc.
Taiyo Yuden
Taiyo Yuden
Vishay Vitramon
1000 pF ±10% 50V Ceramic Capacitor X5R 0201 (0603 Metric)
GRM033R61H102KA12D
DigiKey Part Number
490-GRM033R61H102KA12DTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
GRM033R61H102KA12D
Description
CAP CER 1000PF 50V X5R 0201
Manufacturer Standard Lead Time
19 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Operating Temperature
-55°C ~ 85°C
Size / Dimension
0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Tolerance
±10%
Thickness (Max)
0.013" (0.33mm)