GRM033R60J224ME15J
DigiKey Part Number
490-GRM033R60J224ME15JTR-ND - Tape & Reel (TR)
490-GRM033R60J224ME15JCT-ND - Cut Tape (CT)
490-GRM033R60J224ME15JDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
GRM033R60J224ME15J
Description
CAP CER MLCC
Manufacturer Standard Lead Time
17 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
0.22 µF ±20% 6.3V Ceramic Capacitor X5R 0201 (0603 Metric)
EDA/CAD Models
GRM033R60J224ME15J Models
Operating Temperature
-55°C ~ 85°C
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Size / Dimension
0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Tolerance
±20%
Thickness (Max)
0.013" (0.33mm)