GRM033C81A224ME01J
DigiKey Part Number
490-GRM033C81A224ME01JTR-ND - Tape & Reel (TR)
490-GRM033C81A224ME01JCT-ND - Cut Tape (CT)
490-GRM033C81A224ME01JDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
GRM033C81A224ME01J
Description
CAP CER 0.22UF 10V X6S 0201
Manufacturer Standard Lead Time
17 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
0.22 µF ±20% 10V Ceramic Capacitor X6S 0201 (0603 Metric)
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
GRM033C81A224ME01J Models
Category
Temperature Coefficient
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 105°C
Series
Applications
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Mounting Type
Part Status
Active
Package / Case
0201 (0603 Metric)
Capacitance
Size / Dimension
0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Tolerance
±20%
Thickness (Max)
0.013" (0.33mm)