GRM0335C2A9R5DA01D
DigiKey Part Number
GRM0335C2A9R5DA01D-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
GRM0335C2A9R5DA01D
Description
CAP CER 9.5PF 100V C0G/NP0 0201
Manufacturer Standard Lead Time
19 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
9.5 pF ±0.5pF 100V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0201 (0603 Metric)
EDA/CAD Models
GRM0335C2A9R5DA01D Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension
0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Tolerance
±0.5pF
Thickness (Max)
0.013" (0.33mm)