GRM0335C2A8R0WA01D is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Murata Electronics
In Stock: 47.740
Datasheet
8 pF ±0.05pF 100V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0201 (0603 Metric)
GRM0335C2A8R0WA01D
DigiKey Part Number
490-GRM0335C2A8R0WA01DTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
GRM0335C2A8R0WA01D
Description
CAP CER 8PF 100V C0G 0201
Manufacturer Standard Lead Time
17 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Datasheet
EDA/CAD Models
GRM0335C2A8R0WA01D Models
Category
Temperature Coefficient
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Series
Applications
Packaging
Tape & Reel (TR)
Mounting Type
Part Status
Active
Package / Case
0201 (0603 Metric)
Capacitance
Size / Dimension
0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Tolerance
±0.05pF
Thickness (Max)
0.013" (0.33mm)