GRM0335C2A5R7CA01D
DigiKey Part Number
GRM0335C2A5R7CA01D-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
GRM0335C2A5R7CA01D
Description
CAP CER 5.7PF 100V C0G/NP0 0201
Manufacturer Standard Lead Time
19 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
5.7 pF ±0.25pF 100V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0201 (0603 Metric)
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
GRM0335C2A5R7CA01D Models
Category
Temperature Coefficient
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Series
Applications
Packaging
Tape & Reel (TR)
Mounting Type
Part Status
Active
Package / Case
0201 (0603 Metric)
Capacitance
Size / Dimension
0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Tolerance
±0.25pF
Thickness (Max)
0.013" (0.33mm)