GRM0335C1H7R1BD01D
DigiKey Part Number
GRM0335C1H7R1BD01D-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
GRM0335C1H7R1BD01D
Description
CAP CER 7.1PF 50V C0G/NP0 0201
Customer Reference
Detailed Description
7.1 pF ±0.1pF 50V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0201 (0603 Metric)
EDA/CAD Models
GRM0335C1H7R1BD01D Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Part Status
Obsolete
Size / Dimension
0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Tolerance
±0.1pF
Thickness (Max)
0.013" (0.33mm)